V čele Rady Asociace krajů ČR ode dneška stojí hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO). Ve volbě zvítězila nad jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou (ČSSD). Ten se stal prvním místopředsedou asociace.


​Hejtmanka Jana Vildumetzová povede Asociaci krajů ČR (AK ČR)  podle stanov tohoto uskupení po dobu dvou let. „Velmi si zvolení vážím, budu naplňovat stanovy a mandát asociace. Byla bych velmi ráda, aby to byla organizace apolitická, aby hejtmani táhli za jeden provaz bez ohledu na to, který kraj je nejmenší a který největší, jaký region je strukturálně postižený či ekonomicky vyspělý,“ uvedla Jana Vildumetzová na tiskové konferenci po jednání. „Jsem ráda, že mi bude krýt záda zkušený jihočeský hejtman Jiří Zimola, společně se všemi určitě zvládneme řešit problémy krajů,“ dodala. 

REKLAMA
Dalšími místopředsedy Rady AK ČR se stali zlínský hejtman Jiří Čunek, liberecký Martin Půta, ústecký Oldřich Bubeníček a pražská primátorka Adriana Krnáčová. Následující jednání Asociace krajů by se mělo uskutečnit 19. ledna 2017 a zabývat se bude konkrétními cíli organizace, jejím směřováním do budoucna. Vzniknout by také mělo pracovní předsednictvo, které se pravidelně bude scházet a diskutovat o společných úkolech. „Během dnešního jednání jsem zjistila, že Asociace krajů není například na rozdíl od Svazu měst a obcí a krajů schváleným připomínkovým místem legislativního procesu Úřadu vlády. To by měla být jedna z věcí, kterou chci řešit. Stejně tak bychom chtěli pozvat na lednové jednání zástupce Svazu měst a obcí,“ upřesnila předsedkyně Asociace krajů Jana Vildumetzová.
 
Zdroj: Krajské listy