vilemov_nehoda_ikona_2Třicetiletý spolujezdec v neděli kolem půl čtvrté ráno zemřel při dopravní nehodě u Vilémova na Havlíčkobrodsku. Nehoda se stala ve směru od Vilémova na Petrovice, když se trojice mužů vracela z diskotéky ve Vilémově. Řidič zřejmě nezvládl rychlost a po projetí pravotočivé zatáčky dostal na rovném úseku smyk a narazil do stráně. Náraz zřejmě katapultoval ven z auta spolujezdce, který zůstal bezvládně ležet ve škarpě. Podle svědků na nohou neměl boty. REPORTÉŘI ZPRAVODAJSKÉHO PORTÁLU I-VYSOČINA.CZ MLUVILI EXKLUZIVNĚ S MUŽEM, KTERÝ SE SNAŽIL VÁŽNĚ ZRANĚNÉMU SPOLUJEZDCI POMOCI. AKTUALIZOVÁNO! - ŘIDIČ HAVAROVANÉHO VOZU MĚL V KRVI TÉMĚŘ JEDNO PROMILE ALKOHOLU A VOZIDLO NAVÍC NEMĚLO PLATNOU TECHNICKOU KONTROLU.

Auto pak ještě několik desítek metrů pokračovalo v jízdě, než se úplně zastavilo. Zranění utrpěl řidič i třetí cestující v autě. První na místě nehody byl Martin Rejchart z Vilémova, který bydlí nedaleko. "Bouchali na nás nějací kluci, že se stala nehoda, že je tam asi někdo mrtvej. Běžel jsem se tam podívat, volal jsem i záchranku. Tomu zraněnému jsem vytahoval zapadlý jazyk, neměl vůbec žádný tep, dělal jsem mu masáž srdce, ale musel na tom být hodně špatně. Odhaduji, že měl vážná vnitřní zranění," popsal snahu o záchranu života Martin Rejchart exkluzivně pro zpravodajský portál i-Vysočina.cz.

Snažil se zraněnému pomoci až do příjezdu záchranářů, kteří byli na místě nehody asi do deseti minut. "Pomáhal jsem jim ještě držet kapačku. Snažili se mu pomoci, ale marně," vylíčil Rejchart. Svědci hovoří o tom, že řidič auta jel velmi rychle. Usuzují tak podle toho, jak projel jejich ulicí. "Nedalo se to přeslechnout. Musel jet jako blázen," řekl jeden z obyvatel Vilémova.

REKLAMA

vilemov_nehoda_4

Na místo nehody od rána přijíždějí nejbližší příbuzní i kamarádi mrtvého spolujezdce a v místě, kde vyhasl jeho mladý život, pokládají květiny a zapalují svíčky. Vyšetřování nad nehodou převzala havlíčkobrodská kriminální služba. Jejich úkolem bude podrobně zjistit, za jakých okolností k nehodě došlo a kdo je za ni odpovědný.


AKTUALIZOVÁNO 10:30 HOD

U Vilémova havaroval VW Golf, který měl neplatnou technickou kontrolu. Řídil ho dvacetiletý mladík, který byl pod vlivem alkoholu. "Provedenou dechovou zkouškou bylo řidiči naměřeno 0,79 promile alkoholu," informovala havlíčkobrodská policejní mluvčí Jana Mazourová. Hmotná škoda na vozidle byla vyčíslena na čtyřicet tisíc korun. Řidič bude pravděpodobně obviněn z trestného činu ublížení na zdraví pod vlivem alkoholu. Za to mu hrozí až pět let vězení.

vilemov_nehoda_5