OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

rodinne_pasy_AUT_ikonaNejčerstvější dobrou zprávou pro majitele RP je propojení systému Rodinných pasů v kraji Vysočina se systémem NO Familienpass v Dolním Rakousku. K výše vyjmenovaným výhodám tak přibyla ještě jedna. Vzájemnými návštěvami občanů obou zemí dochází k poznávání a pochopení tím nejpříjemnějším způsobem.

Oboustranným zájmem regionů je odbourávat bariéry. Propojením systémů RP a NO Familienpass se rozšíří nabídka služeb, která podpoří cestovní ruch.

Zvýší se životní úroveň rodin, protože ušetří a peníze budou moci investovat do jiných aktivit. V propagaci možných rodinných cílů budou vyzdviženy zvláštní charakteristiky společného regionu (památky UNESCO, CHKO, ekoagroturistika aj.). Současně s tím vzrostou aktivity podporující ochranu a obnovu památek a přírodních rezervací.

Rodinný pas má v Dolním Rakousku dlouholetou tradici. Jeho výhod využívají rodiče s dětmi už více než 27 let, a to nejenom v celé spolkové zemi, ale i za jejími hranicemi. Do tohoto programu je v současné době zapojeno zhruba 160 000 obyvatel Dolního Rakouska. Rozsáhlá nabídka služeb spojených s dolnorakouským pasem zahrnuje nejen výhody a slevy u zhruba 1500 dodavatelů, poskytovatelů služeb a obchodníků. Kromě úrazového pojištění dětí a pojištění výloh při hospitalizaci (určeno pro rodiče, kteří nechtějí nechat své dítě po nehodě či operaci v nemocnici samotné) také zahrnuje celoroční úrazové pojištění pro jednoho z rodičů, který vede domácnost. Žadatelé o Rodinný pas si mohou vybrat ze dvou pojišťovacích balíčků. Mezi další výhody patří bezplatná rodinná karta ÖBB VORTEILScard Familie, která umožňuje zvýhodněné cestování po železnici. Další informace o dolnorakouském rodinném pasu najdete na webových stránkách www.familienpass.at.

Rodinné pasy v České republice se neustále vyvíjejí. I do budoucna chceme rozšiřovat nabídku služeb a čerpat ze zkušeností našeho jižního souseda.

REKLAMA

Zdroj: časopis Vysočinka

Rodinné pasy kraje Vysočina na Facebooku
REKLAMA