REKLAMA

ipad2_ikonaTo, na co čekala milovníci značky s nakousnutým jablíčkem, je tu. Ve středu večer představil v Londýně Steve Jobs nový tablet – iPad 2. Druhá generace tabletu je tenčí a celkově zabírá měně prostoru než jeho předchůdce.  Podle odborníků nejde ale o žádný převrat, spíše upgrade předchozí verze.  Nový iPad bude mít dvoujádrový čip A5, který má mít dvojnásobný výkon oproti A4 v předchozí verzi.  Tvůrcům se ale podařilo i s tímto procesorem udržet spotřebu procesoru na úrovni první generace. Grafický čip bude rychlý a Apple slibuje 10 hodin provozu.
Novinka bude mít také dvě kamery a gyroskop, jako u iPhone a iPodu Touch. Apple srazil tloušťku o 33 procent. Nový iPad 2 je 8,8 mm tenký.

Speciální novinkou je kryt s magnetky, který po zavření iPad uspí. Navíc má povrch z mikrovláken, který displej vyčistí.

Novinkou je HDMI výstup (přes redukci), na televizoru tak můžete sledovat stejný obraz jako na displeji iPadu v rozlišení 1080p. V Čechách by se měl iPad 2 začít prodávat koncem března. 
REKLAMA