Hlasujte v soutěži Žena regionu

Od začátku července můžete v anketě Žena regionu vybírat z příběhů nominovaných osobností každého kraje a dát svůj hlas vybrané favoritce. Titul získá žena s nejvyšším počtem platných hlasů. Online hlasování končí 31. srpna 2018.

Číst dál...

Děti kreslily, jak to vypadalo v kraji před sto lety

​Celkem šedesát šest obrázků bylo přihlášeno do výtvarné soutěže pro děti a mládež, kterou před prázdninami vyhlásila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. Porotce dnes čekal nelehký úkol, a sice vybrat ty nejpovedenější. Soutěžní díla hodnotili ředitel Galerie umění Karlovy Vary Jan Samec a zástupkyně ředitelky Základní umělecké školy Antonína Dvořáka Karlovy Vary Dagmar Svobodová.

Číst dál...

Řidiče na Karlovarsku zastavuje policie kvůli používání mobilu za volantem nejčastěji

Mobil za volant nepatří. To budou 30. června a 1. července řidičům ve všech regionech připomínat koordinátoři Besipu v rámci kampaně #nepozornostzabíjí České asociace pojišťoven. Pokusí se tím změnit špatné návyky řidičů a snížit tak čísla nehodovosti. Nejvíce řidičů používajících mobilní telefon při řízení zastavila Policie ČR v Karlovarském kraji. Někteří z nich v průzkumu dokonce přiznali, že už byli zastaveni třikrát nebo častěji.

Číst dál...

Železniční dopravu v kraji posílí několik nových spojů

Od 10. prosince se obyvatelé i návštěvníci kraje mohou těšit na další regionální a přeshraniční vlaky. Nově tak budou moci cestovat například z Karlových Varů do Lipska. Návrh na zařazení spojů do dopravní obslužnosti schválilo vedení Karlovarského kraje. Náklady na ně budou činit přibližně šest milionů korun ročně.

Číst dál...

REKLAMA