REKLAMA

​Celkem šedesát šest obrázků bylo přihlášeno do výtvarné soutěže pro děti a mládež, kterou před prázdninami vyhlásila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. Porotce dnes čekal nelehký úkol, a sice vybrat ty nejpovedenější. Soutěžní díla hodnotili ředitel Galerie umění Karlovy Vary Jan Samec a zástupkyně ředitelky Základní umělecké školy Antonína Dvořáka Karlovy Vary Dagmar Svobodová.

 

REKLAMA

Děti měly podle zadání ztvárnit, jak to vypadalo v našem kraji před sto lety. Fantazii se rozhodně meze nekladly. Podle došlých obrázků bylo ovšem poznat, že při malování velice často využívaly historických předloh. „Hodnocení pro nás nebylo jednoduché, protože se nám opět sešla spousta povedených prací. Rozhodující pro nás byla ale tvůrčí kreativita. Jako vítězné jsme tedy vybírali na první pohled sice méně efektní práce, ale za to plné dětské spontaneity,“ uvedl ředitel Galerie umění Karlovy Vary Jan Samec.

Soutěžilo se celkem ve dvou věkových kategoriích, přičemž z každé kategorie odborná porota vybrala tři nejlepší práce. Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny po prázdninách. Autoři vítězných děl se mohou těšit na pěkné ceny v podobě mobilních telefonů, tabletů a MP3 přehrávačů, které převezmou přímo z rukou hejtmanky Jany Vildumetzové. V plánu je i výstava vybraných prací ve vestibulu krajského úřadu.

REKLAMA