Osmá Senior akademie skončila

Ve středu 6. června skončil už 8. ročník Senior akademie, kterou pro karlovarské zájemce pořádá v rámci prevence kriminality Městská policie Karlovy Vary. Během přednášek i praktických cvičení se senioři seznamují s riziky, která mohou v běžném životě potkat, a také si vyzkouší, jak se jim vyhnout nebo jak nastalou situaci vyřešit. 

Číst dál...

Cestování kvůli novému řidičskému průkazu je minulostí

Od 1. července 2018 začíná platit nová legislativa, která zjednoduší celou proceduru vyřízení nového řidičského průkazu. Nový řidičský průkaz a také paměťovou kartu do tachografu je nově možné získat na kterémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností. Při změně bydliště již není nutná výměna řidičáku a k žádosti už nepotřebujete papírovou fotografii. Nadále platí, že výměna dokladu, jemuž končí platnost, je zdarma.

Číst dál...

Podpořte památky svého regionu v on-line hlasování

​Až do 14. září můžete hlasovat v soutěži Patrimonium pro futuro pro památky z Karlovarského kraje. O přízeň hlasujících usiluje obnova a restaurátorské práce v kostele sv. Vavřince v Chodově a nová prohlídková trasa Pod střechami chebských domů. Vítězi s nejvyšším počtem hlasů bude udělena cena veřejnosti Památky děkují.

Číst dál...

Úsměvy smutných mužů natočené v Ústeckém kraji zítra v předpremiéře v Ústí

Tragikomedie Úsměvy smutných mužů se v úterý 10. července představí českým divákům na předpremiéře v Ústí nad Labem. Právě severočeská metropole a Ústecký kraj vytvořily filmu atraktivní kulisu. Dva týdny strávili filmaři v psychiatrické léčebně v Petrohradě, štáb se objevil v restauraci Na Rychtě, točilo se při ústeckém půlmaratonu.

Číst dál...

REKLAMA