REKLAMA

Od 10. prosince se obyvatelé i návštěvníci kraje mohou těšit na další regionální a přeshraniční vlaky. Nově tak budou moci cestovat například z Karlových Varů do Lipska. Návrh na zařazení spojů do dopravní obslužnosti schválilo vedení Karlovarského kraje. Náklady na ně budou činit přibližně šest milionů korun ročně.

​Velkou novinkou je zavedení přeshraničních spojů mezi Karlovarským krajem a Saskem. Znovu tak dojde k obnovení historické trati z Karlových Varů do Lipska. Čtyři nové expresní vlaky společnosti GW Train Regio by netradičně jezdily přes Kraslice tak, aby cestující mohli absolvovat i jednodenní výlet, například na nákupy. V obou směrech bude zaveden víkendový ranní a odpolední spoj. Věříme, že posílením linek na vnitrokrajských i mezistátních tratích dojde v regionu ke zlepšení kvality přepravních služeb poskytovaných drážní dopravou,“ uvedl náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.

REKLAMA

Jedním z návrhů na zkvalitnění železniční dopravy v kraji je také zařazení skupiny dvou osobních vlaků, a to v pracovních dnech mezi Chebem a Karlovými Vary a z Aše do Chebu. Nově se v jízdním řádu objeví i odpolední pár vlaků mezi Karlovými Vary a Novými Hamry. Současně bude zprovozněn i zvláštní tematický vlak nazvaný „Exkurze Mattoni“. Historické vozidlo bude jezdit z Karlových Varů do Kyselky a zpět, konkrétně o sobotách a nedělích v době příštích letních prázdnin. Návrhy vycházejí ze spolupráce Karlovarského kraje a společnosti České dráhy.

Zdroj: web Karlovarského kraje

REKLAMA