REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: Na brodském gymnáziu zahájili testování IQ

Na havlíčkobrodském gymnáziu v polovině ledna odstartovalo testování IQ pro veřejnost. Konat se bude pravidelně, a sice první nebo druhý čtvrtek v měsíci od 16 hodin v přízemí školy. Přihlásit se k němu může i mládež od 14 let. Příchozí čeká 40minutový test, kde mají hledat logické souvislosti mezi obrázky. Výsledek obdrží do dvou týdnů. Kdo by si chtěl nechat zjišťovat svůj inteligenční kvocient vícekrát, musí počítat s tím, že testování lze podstoupit pouze třikrát za život.

Číst dál...

VIDEO: Havlíčkobrodští studenti pracují na modelu města

Už od roku 2008 pracují studenti Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě na modelu, který představuje podobu města po druhé světové válce. Jedna skupina shání podklady a vytváří počítačový model, druhá jej pak zhmotňuje. Práce už se ale chýlí ke konci.

Číst dál...

V brodském Kauflandu hořelo

V obchodním domě Kaufland v Havlíčkově Brodě hořely ve čtvrtek nad ránem květiny v květináčích. Škoda zůstala v řádech tisíců korun.

Číst dál...

Nebezpečnou munici museli pyrotechnici zlikvidovat na místě

Policejní pyrotechnici v sobotu v Chotěboři likvidovali velmi nebezpečnou munici, nalezenou den předtím v okolí města. Vzhledem k tomu, že se jednalo o částečně odjištěný granát, se kterým v zájmu bezpečnosti již nebylo možné jakkoli manipulovat, bylo nutné explozi provést odborně v prostoru před garáží, kam ho nálezci přinesli. Při likvidaci munice brněnskými pyrotechniky nebyl nikdo zraněn ani nevznikla škoda na majetku.

Číst dál...

REKLAMA