REKLAMA

Ve středu sdělili kroměřížští kriminalisté podezření z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku pětačtyřicetiletému muži z Kroměříže. Ten letos koncem ledna odcizil v obchodním domě v Kroměříži půllitrovou flašku tvrdého alkoholu v hodnotě přes sto korun.

REKLAMA

Láhev si schoval pod bundu a bez placení prošel přes pokladnu. S kradeným zbožím ho však zadržel pracovník ostrahy. Odcizením láhve s alkoholem sice způsobil škodu pouze přes sto korun, ale vzhledem k tomu, že již byl za majetkovou trestnou činnost v posledních třech letech odsouzen, je nyní podezřelý z trestného činu.

V rámci prověřování tohoto případu navíc kriminalisté zjistili, že se tento muž dopustil i jiné krádeže. Koncem prosince loňského roku totiž odcizil před prodejnou v Kroměříži dvaadvacetiletému muži z kapsy bundy peněženku, ve které se nacházelo více jak tři tisíce korun, osobní doklady a platební karta. Za pomocí karty pak provedl pět plateb, které se pohybovaly v částkách okolo sto korun, nejvyšší pak byla ve výši bezmála tři sta korun. Platil s ní v restauraci a v obchodě za občerstvení a alkohol. Když se kartou na druhý den ráno pokusil zaplatit další nákup, byla již zablokována. Podezřelý se nakonec na základě důkazů kriminalistům přiznal i k tomuto protiprávnímu jednání.

Nyní mu za spáchanou trestnou činnost hrozí až tři roky vězení.

REKLAMA