OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

vilemov_nehoda_ikona_5Čtyři měsíce trvalo havlíčkobrodským kriminalistům, než se rozhodli, že obviní dvacetiletého Gabriela N. z Havlíčkova Brodu kvůli tragické dopravní nehodě z 26. července. Trojice mladých lidí se tehdy vracela z diskotéky ve Vilémově na Havlíčkobrodsku. Gabriel N., který řídil pod vlivem alkoholu, nezvládl za Vilémovem směrem na Ždánice řízení a v plné rychlosti narazil do stráně u silnice. Spolujezdec tehdy tvrdil, že Gabriel N. jel těsně před nehodou rychlostí kolem 200 kilometrů v hodině. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE VIDEO S VÝPOVĚDÍ SPOLUJEZDCE, KTERÝ NEHODU PŘEŽIL, A TAKÉ ROZHOVOR S BRATREM MRTVÉHO SPOLUJEZDCE.

Náraz zřejmě katapultoval z auta jednoho ze spolujezdců, třicetiletého Miloše Zárybnického z Chotěboře, který na místě nehody ještě před příjezdem záchranné služby zemřel.

„Policisté na začátku prosince řidiče obvinili z trestných činů ublížení na zdraví s následkem smrti a řízení pod vlivem omamné látky. Za to mu hrozí u soudu až pět let vězení,“ informovala o posunu v případu havlíčkobrodská policejní mluvčí Jana Mazourová.

Policisté na místě nehody Gabrielu N. naměřili 0,79 promile alkoholu v dechu. Navíc zjistili, že auto, které řídil, mělo registrační značky v depozitu. Na autě byly v době nehody na každé straně auta jiné značky.

Bratr mrtvého spolujezdce Tomáš Zárybnický si myslí, že policie k případu ze začátku přistupovala laxně.

REKLAMA„Říkali nám, že ještě ani neví, jestli řidiče obviní. Ten navíc mezi kamarády rozhlašuje, že se mu stejně nic nestane, že má jistou podmínku,“ řekl zpravodajskému serveru i-Vysočina.cz Tomáš Zárybnický. Rodina bude po Gabrielu N. u soudu požadovat statisícové odškodné.

REKLAMA