OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Hromadné nehody zablokovaly ve čtvrtek dálnici D1

hromadne_nehody_d1Ve čtrvtek 14. října 2010 krátce po půl desáté přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina hlášení o nehodě několika osobních vozidel na 150. km dálnice D1 ve směru na Brno. K události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí.

Číst dál...

Leopold Heneš umístil do láhve znak města Jaroměřice

znak_jaromerice_lahev_ikonaRekordní galerie se rozrostla o další kuriózní příspěvek. Vyrobil jej pan Leopold Heneš z Třebenic, který je autorem největší kolekce objektů umístěných v láhvi. Tentokrát umístil do skleněné pětilitrové láhve znak města Jaroměřice nad Rokytnou o rozměrech 14 x 16 cm.

Číst dál...

Na Vysočině proběhne mimořádná tematická kontrola odkališť

odkalisteVzhledem k nedávnému úniku toxických kalů z nádrže hliníkárny poblíž maďarské obce Kolontár a úkolu uloženému místopředsedou vlády a ministrem vnitra Radkem Johnem, souvisejícím s obavami veřejnosti ohledně řešení bezpečnostní problematiky odkališť v České republice, byl dnes vydán rozkaz generálního ředitele HZS ČR k provedení mimořádných tematických kontrol.

Číst dál...

Řidiči se nevyznají v osvětlení svého vozidla

auto_01Světla pro denní svícení neslouží jako světla do mlhy nebo za snížené viditelnosti. To si ale mnoho řidičů stále ještě neuvědomuje. Tito řidiči pak při silniční kontrole riskují zejména v souvislosti s používáním světel pro denní svícení blokovou pokutu. Tato sankce v blokovém řízení je 2 000 korun a motorista přijde o jeden trestný bod v rámci bodového systému.

Číst dál...

Kvalitní fungování policejních složek v kraji Vysočina ohrožují vládní škrty

policieNávrh rozpočtu Policie České republiky na příští rok je velmi restriktivní. Přepokládá úsporu 2,6 miliardy korun v oblasti provozních nákladů a investic a další úsporu 1,7 miliardy korun na platech policistů a občanských zaměstnanců. Ve srovnání s rokem 2010 jde o rozpočtové škrty v rozsahu 40 procent v první oblasti a 10 procent v oblasti mzdových nákladů. 

Číst dál...

REKLAMA