ČTĚTE PRVNÍ: Pacovský řezník Klátil opět bodoval ve světě

klatil_reznictvi_ikoPacovský řezník Václav Klátil na neoficiálním mistrovství světa řezníků a uzenářů v rakouském Welsu zabodoval už potřetí v řadě. Z osmnáctého ročníku této soutěže se i letošním roce se svými výrobky dostal na stupně vítězů. Za své debrecínské párky, domácí paštiku a salám Bartoloměj získal tři stříbrné medaile. PŘINÁŠÍME VÁM EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S ŘEZNÍKEM KLÁTILEM!

Číst dál...

Legenda Nikoly Šuhaje znovu ožívá

techobuz_ustav_soc.peceKlienti ústavů sociální péče ze čtyř zemí natáčeli koncem srpna v zakarpatské Kločavě příběh Nikoly Šuhaje. Inspirací pro natáčení byla známá kniha Ivana Olbrachta „Nikola Šuhaj loupežník“ z roku 1933.

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Kriminalisté uzavřeli kauzu Studna. Pachatel tvrdí, že nic neudělal

vrazda_pacov_studna_08062010_01Jihlavští kriminalisté v pátek uzavřeli několik let starý případ vraždy v Pacově Na Pelhřimovsku. Pětapadesátiletý invalidní důchodce z Pacovska osm let unikal spravedlnosti, když v listopadu 2002 ze žárlivosti pobodal svého šestatřicetiletého bratrance a pak ho ještě živého vhodil do studny na dvoře rodinného domu, zasypal odpadem a zavřel nad ním betonové víko. Muž pak ve studně zemřel.

Číst dál...

Želivský klášter bojuje o titul nejoblíbenější turistická aktivita

zelivKlášter v Želivě má šanci stát se nejzajímavější tuzemskou turistickou aktivitou. V anketě portálu kudyznudy.cz je mezi deseti unikáty z Vysočiny, které o titul organizace CzechTourism bojují. Právě probíhající Želivské kulturní léto výrazně pomáhá klášteru sbírat body v soutěži. V případě úspěchu to může přinést klášteru další návštěvnický zájem, stejně jako v loňském roce znojemskému podzemí, které z úspěchu těží do dnes.

Číst dál...

Mezinárodní výměna mládeže Sustainable Dialogue v Maďarsku

hodina_hV první polovině července občanské sdružení Hodina H vyslalo 6 mladých lidí z Vysočiny na mezinárodní výměnu mládeže Sustainable Dialogue, což v překladu znamená dialog o trvale udržitelném rozvoji. Tento projekt se odehrával po 14 dnů na jihu Maďarska v malé vesničce Kémes blízko hranic s Chorvatskem. Češi pobývali na maďarském venkově s mladými lidmi z dalších devíti evropských států (Maďarsko, Německo, Francie, Polsko, Turecko, Lotyšsko, Řecko, Litva, Španělsko), díky čemuž nabyli nové zkušenosti a zážitky z mezikulturního prostředí.

Číst dál...

REKLAMA