EXKLUZIVNĚ: Mladý moderátor zpovídal Naďu Urbánkovou

tandem_urbankovahugoPořad Českého Rozhlasu Region Tandem přivítal na první školní den neobvyklého hosta. V roli moderátora se tentokrát objevil Filip Hugo, žák osmé třídy 1. Základní školy v Novém Městě na Moravě. Filip se stal vítězem soutěže Mladý Demosthenes. A jako svého hosta si vybral známou zpěvačku a moderátorku Naďu Urbánkovou! JAK SE SVÉ NOVÉ ROLE FILIP ZHOSTIL A CO VŠE MU NA SEBE NAĎA URBÁNKOVÁ PROZRADILA, NA TO SE PODÍVEJTE V EXKLUZIVNÍM VYDÁNÍ TANDEMU ČESKÉHO ROZHLASU REGION UVNITŘ ČLÁNKU!

Číst dál...

Letos se bude létat z ČR přímými chartery do 12 zemí světa - novinkou je Jamajka a Vietnam

charterove_letyPřímé charterové lety z České republiky do exotiky létají každoročně pouze v období od podzimu do jara, kdy je v Čechách chladno a naopak v daleké exotice je teplo. Úplnou novinkou nastávající sezony budou české chartery na Jamajku a do Vietnamu. Vloni vycestovalo do exotických zemí celkem přibližně 120 tis. českých občanů, z toho bylo 55 tis. přes cestovní kanceláře.

Číst dál...

Začíná podzimní turistická sezona! Kam jezdí Češi na podzim?

vinny_sklipekTaké podzim je na cestování mezi českými turisty velice populárním a specifickým obdobím! Na podzim je největší zájem českých turistů o pět tipů cestování, a to autobusové poznávací zájezdy po Evropě, relaxační pobyty ve slovenských termálních lázních, ale i zájezdy do moravských vinných klípků a další.

Číst dál...

Průzkum ukázal změnu způsobu sledování televize

sledovani_televizeOrganizace ConsumerLab (Spotřebitelské laboratorium) společnosti Ericsson (kód na burze NASDAQ: ERIC) zveřejnila výsledky nedávné studie s označením „Multi Screen Media Consumption 2010“ (Sledování médií na více obrazovkách). Relevantní data poskytli uživatelé z Číny, Německa, Španělska, Švédska, Tchaj-wanu, Velké Británie a USA. Vzorek použitý pro studii reprezentuje přes 300 milionů uživatelů.

Číst dál...

USA od září zpoplatní vstup pro všechny turisty

USA zavádí od 8. září 2010 poplatek za registraci do elektronického systému cestovní autorizace (ESTA), který je povinnou součástí cesty do USA pro všechny české turisty. Jako důvod uvádí USA potřebu pokrytí administrativních nákladů na správu systému.

Číst dál...

Letos jezdí do ČR nejvíce turistů z Německa, z Ruska a z Polska

ikona_turiste_01Z hlediska počtu se ruští turisté ocitli letos na nejvyšší příčce v naší historii, jsou nyní už na druhém místě mezi všemi zahraničními turisty příjíždějícími do naší země. Stejně tak se poprvé propracovali na třetí místo Poláci. Naopak, dosud po mnoho uplynulých let druzí Britové a třetí Italové zaznamenávají letos další velké propady a oba národy klesly tak v žebříčku na nižší pozice. Z hlediska příjmů to tedy nejsou pro nás dobré zprávy, jelikož Poláci nemohou samozřejmě nahradit solventnější západoevropany. To potvrzuje i další náš aktuální průzkum mezi českými hoteliéry, restauratéry, obchody se suvenýry a incomingovými cestovními agenturami, z něhož vyplývá, že celkově počet zahraničních turistů sice letos u nás stoupá, avšak tržby jsou buď stejné jako vloni nebo dokonce poklesly. Turisté totiž neutácí, nadále šetří a především pražské hotely se musí velmi cenově podbízet, abychom byli vůbec schopni turisty nějak přilákat. Ve světě platíme za historicky krásnou, avšak bohužel také problematickou zemi ( kapsáři, taxikáři, směnárny atd.) a to nás nutí být stále lacinou destinací, abychom turisty vůbec přilákali.

Číst dál...

Nejúžasnější jeskyně světa

7.Jeskyn-Reed-Flute_ikonaV minulosti jeskyně sloužily lidem jako úkryt nebo posvátné místo. V dnešních dobách nás uchvacují výjimečnou krásou, od ledovcových jeskyní až po vápencové útvary různých tvarů a velikostí.

Číst dál...

Záplavy v Indii postihly více než 100 českých turistů

povodne_indieZáplavy v indickém Kašmíru postihly více než 100 českých turistů, kteří čekají na evakuaci. Do této oblasti cestují především mladí individuální čeští turisté, jelikož se jedná o oblast s krásnými horamy, avšak hůře přístupnou pro masové skupinové zájezdy.

Číst dál...

REKLAMA