REKLAMA

​Karlovarský kraj nechal zmodernizovat gynekologicko-porodnické a dětské oddělení v Nemocnici Sokolov. Maminky i jejich právě narozené děti budou mít k dispozici komfortní prostředí s potřebnou úrovní péče na nově vzniklé jednotce šestinedělí a novorozenců. Celkové náklady dosáhly 16,8 milionu korun včetně DPH.

​„Porodnice by vždy měla být vizitkou každé nemocnice, přicházejí zde na svět miminka a jejich matky potřebují to nejlepší zázemí. Věřím, že se jim zrekonstruované prostory šestinedělí a novorozenecké jednotky budou líbit. Maminky s dětmi tady mají sedm pokojů s vlastním hygienickým zázemím o celkové kapacitě 13 lůžek a 13 novorozeneckých postýlek. I přesto, že má sokolovskou nemocnici v nájmu soukromá společnost, kraj se stále snaží postupně opravovat jednotlivé pavilony a nabídnout občanům Sokolovska i všem ostatním, kteří do nemocnice přijíždějí, stále kvalitnější služby,“ řekla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

REKLAMA

Její slova doplnil ředitel sokolovské nemocnice Jaroslav Kratochvíl. „Nově zrekonstruované oddělení šestinedělí nabídne maminkám veškerý komfort, který tento typ péče vyžaduje. V naší porodnici je zároveň zajištěna bezprostřední návaznost na nově zrekonstruovanou porodnici, výjimečnou předporodní péči a také další medicínské specializace, čímž je zajištěno udržení požadované nejvyšší kvality,“ přiblížil.

Stavebníci ze společnosti Metrostav pracovali na rekonstrukci porodnice od dubna do konce srpna letošního roku. Kromě nových pokojů vznikl také například observační a lékařský pokoj, sesterna či jídelna. „Akce je financována z dotace ministerstva zdravotnictví ve výši 9,3 milionu korun, částkou 7,5 milionu akci spolufinancoval Karlovarský kraj. Ovšem společnost Nemos přislíbila finanční spoluúčast, o kterou se poníží celková částka vydaná z krajského rozpočtu. Kraj tak plní svůj závazek investovat nejen do karlovarské a chebské, ale i do sokolovské nemocnice a zlepšovat podmínky pro pacienty i zdravotníky, kteří zde pracují,“ uvedl krajský radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš.

V Nemocnici Sokolov nechal Karlovarský kraj provést před časem také kompletní rekonstrukci 3. nadzemního podlaží pavilonu B, která byla dokončena letos v únoru. „Díky ní vzniklo nové lůžkové oddělení ortopedie včetně nových pokojů pro pacienty i moderního zázemí pro lékaře a sestry. Celou stavbu za 36 milionů korun financoval kraj,“ připomněl náměstek hejtmanky Dalibor Blažek a dodal, že se kraj chystá investovat rovněž do modernizace porodnice v karlovarské nemocnici. V současnosti se koná výběrové řízení na zhotovitele stavby.

Zdroj: web Karlovarského kraje

REKLAMA